Výlet a přespání v přírodě

Přenocování pod širým nebem, pro někoho normální věc, pro někoho zážitek, adrenalin, dobrodružství. Myslím tím táboření a přespání v přírodě mimo civilizaci. Spaní v lese, v přírodě v tábořišti dá se spát prakticky kdekoliv, kde se dá. Teprve v těchto situacích dáte za pravdu známému rčení : „Jak si kdo ustele, tak si i lehne“. Pokud si ustelete dobře a usínáte s pohledem na oblohu plnou hvězd, na Vaši oblíbenou postýlku si ani nevzpomenete.

Když už se vydáte na výlet se spaním pod širým nebem pár rad co si s sebou vzít a jak se chovat neuškodí.

Místo na spánek pod širým nebem by mělo být rovné nebo mírně svažité a suché. V nízké trávě a v blízkosti je dobré mít potůček a dostatek dřeva na oheň  ( ne všude se ale smí oheň rozdělávat). Není dobré si vybrat místo v dolíčku u potoka (řeky), kde bývá chlad, v mokřině, v rokli a jiných místech kam celý den nejde slunce bývá i zde chlad. Uprostřed louky taky není nejlepší řešení. Jde o otevřené nechráněné místo a může zde hodně foukat vítr.

Když najdete to správné místo uprostřed přírody a noc je klidná a teplá a slyšíte cvrkot cvrčků. Není snad nic krásnějšího, když Vám hvězdy a měsíc svítí nad hlavou.

 

Nejprve se musíte rozhodnout jestli chcete spát ve stanu, nebo použijete celtu, stěnu z celty, Áčko z celty, přístřešek, nebo si vybudujete záhrab, bivakovou jámu nebo kavernu a pod.

Doporučujeme koupit si vojenskou celtu. K ní budete potřebovat padákovou šňůru. Určitě se bude hodit i maskovací síť a maskovací páska, nebo moskytiéra.

Když se rozhodnete upravit si terén dle své potřeby, budete potřebovat lopatu. V nabídce jsou i skládací pro lepší skladnost do batohu.

Další důležitá věc je spací pytel a podložky pod něj.

Podložky – karimatky – je nezbytná část tábornické výstroje. Od země je největší chlad a velice důležité je se dobře od země izolovat. Podložek je mnoho druhů.

Můžete si vybrat pěnové, které se rolují nebo skládají. Stříbrná termo podložka má velmi dobrou izolační vlastnost, nebo nafukovací karimatky jsou nejpohodlněnší.

Na podložce budete spát ve spacím pytli. Na výběr je několik druhů spacích pytlů a to: přikrývkový typ, mumiový typ, letní, zimní, každý si určitě vybere podle svých představ a potřeb. Ve spacím pytli byste měli mít trochu prostoru, aby jste se necítili stísněně.

Když už budete spát a trávit nějaký čas v přírodě, neměli by jste zapomenout na další nezbytnou výbavu potřebnou k pobytu v přírodě. Je to polní láhev (čutora) nebo camelback na vodu a tablety na desinfekci vody. Dále baterku nebo čelovku. Navečer se bude hodit chemické světlo. Na přípravu a rozdělání ohniště budete potřebovat sekerku,  zapalovače, křesadlo, zápalky. Můžou se hodit i ohřívače nohou a rukou, když bude chladněji. Na přípravu jídla lovecké, turistické a multifunkční nože, kotlíky, jídelní potřeby. Na orientaci v přírodě se Vám bude hodit kompas nebo buzola. Hlavně nesmíte zapomenout na cestovní lékárničku a pořádný repelent.

Všechny potřebné věci si můžete uložit do praktických batohů, kterých mají velký výběr. Veškeré vybavení vám nabídne army shop. Přijďte se podívat určitě si vyberete co budete potřebovat.

Přeji Vám krásný pohodový pobyt v přírodě.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.