Projeďte se na kole kolem řeky Odry

Máte rádi dlouhé cyklistické vyjížďky malebnou krajinou plnou památek a zajímavých míst? V tom případě na nic nečekejte a vyrazte na výlet do Poodří. Chráněná krajinná oblast kolem řeky Odry táhnoucí se od Ostravy až po město Odry ročně přiláká ročně tisíce návštěvníků, kteří se těší z místních krásných cyklostezek. V Poodří se cyklisté svezou kolem velkého množství rybníků, které jsou domovem mnoha vzácných zástupců z živočišné i rostlinné říše. V městech kolem CHKO Poodří pak naleznou spousty zajímavých míst k navštívení.

Nový Jičín – město klobouků

Jedním z těchto měst je Nový Jičín, který je známý jako město klobouků a kulturních památek. Do Nového Jičína se cyklisté dostanou po cyklotrase vedoucí ze Studénky. Na cyklostezce dlouhé 15 kilometrů projedou kolem Horního a Dolního Bartošovického rybníku až do městečka Kunín, kde se nachází jeden z nejcennějších barokních zámků na celé Moravě. V Kuníně se cyklisté napojí na cyklostezku vedoucí kolem řeky Jičínky, která je dovede až do samého centra města klobouků.

V Novém Jičíně mohou cyklisté zavítat do Návštěvnického centra, kde se nachází unikátní expozice klobouků. Během návštěvy expozice se dozví plno nových informací o výrobě klobouků ve městě a uvidí klobouky nejrůznějších tvarů a barev. Dalšími zajímavými místy v Novém Jičíně jsou Žerotínský zámek a kostel Nejsvětější trojice.

Do Štramberku za památkami a dobrým pivem

Po návštěvě Nového Jičína se dále mohou cyklisté vydat například do Štramberku. Město, které je proslulé těžbou vápence a slavnou jeskyní Šipka, se nachází jen pár kilometrů východně od Nového Jičína a je jedním z nejkrásnějších měst v celém kraji. Všichni cyklisté a milovníci dobrého piva by se určitě měli vydat na prohlídku městského pivovaru, kde si rovněž mohou odpočinout a načerpat novou energii v místních pivních lázních.

Pivovar a pivní lázně Štramberk se nacházejí na náměstí pod slavnou Štramberskou Trúbou, kde nalezneme i muzeum slavného rodáka a světoznámého malíře Zdeňka Buriana. Cyklisté i turisté se pak mohou vyšplhat nad Štramberk na rozhlednu Bílá Hora, odkud se jim pak naskytne nádherný výhled na beskydské vrcholky a okolní krajinu.

Hledáte vhodný tip na výlet na víkend? Zkuste se podívat na stránky slevových portálů na zajímavé slevy na výlety. Zajisté vás některá z nabízených slev zaujme a vy se v příštích týdnech vydáte vstříc novým zážitkům. Pestré slevy na pobyty a výlety naleznete například na webu www.newgo.cz.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.