Poznávejte krásy Sicílie

Sicílie je největším a také jedním z nejznámějších ostrovů Středozemního moře. Oficiálně náleží k Itálii, jedná se ovšem o autonomní oblast s vlastní vládou. Sicílie navazuje na pobřeží jižní Itálie, s nímž je spojená mostem, což značně usnadňuje dopravu na ostrov. K dispozici je také trajekt nebo letecká přeprava, která je bezesporu nejrychlejší.

Ovšem dojet na Sicílii vlastním vozem má své nesporné výhody. Jednak se můžete cestou zastavit na zajímavých místech, jako jsou Benátky nebo třeba Řím a navíc vám vlastní vůz umožní cestovat po Sicílii dle libosti. A o zajímavá místa zde rozhodně není nouze! Můžete například navštívit město Taormina s četnými kulturními památkami, Agrigento, kde se pravidelně pořádají slavnosti mandlovníků, historické Syrakusy nebo některé z přírodních zajímavostí ostrova, jako je například sopka Etna nebo přírodní rezervace Zingaro.

Letní dovolená na Sicílii

Sicílie se, stejně jako zbytek Itálie, pyšní velkým kulturním bohatstvím. Ovšem historické památky nejsou jediným lákadlem, které vábí turisty z celého světa. Sicílie se totiž pyšní nádhernou krajinou s horami a krásnými pobřežními oblastmi, které doplňují dlouhé pláže. Navíc je zde typicky středomořské klima, které zajišťuje, že jsou léta na Sicílii opravdu velmi teplá a slunečná. Ideální dobou pro letní dovolenou na Sicílii je období od května do října. Přičemž největší horko zde bývá v průběhu července a v srpnu teploty mírně klesají.

Chcete-li cestovat po ostrově, doporučovali bychom vám volit termíny zájezdů spíše na konci srpna, případně v září, kdy je stále příjemně teplo a teplota moře je ideální na koupání, nejsou už však tak intenzivní vedra, jako v červenci, což je pro cestování ideální.

Oblíbená letoviska Sicílie

Mnoho lidí zná Sicílii hlavně jako turistickou destinaci. Rozhodnete-li se prožít svou dovolenou na Sicílii, máte k dispozici širokou nabídku turistických letovisek, které lemují celé pobřeží ostrova. Mezi oblíbená letoviska Sicílie patří například Giardini Naxos, Letojanni, San Saba, Taormina a Tindari.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.