Letní dovolená v antickém Side

Plánujete letní dovolenou a rádi byste si ji letos něčím zpestřili? Pak vyrazte do Turecka, kde na vás čekají slunné písečné pláže, komfortní služby a spousta zábavy! Jedním z nejlepších letovisek Turecka je Side, které se kromě historických památek pyšní také moderně vybavenými hotely, aquaparky a výbornými podmínkami pro celou řadu vodních sportů i výletů za krásami Turecké riviéry.

Dovolená v Side je ideální pro rodiny s dětmi, seniory, ale i mladé turisty, kteří od své dovolené čekají zábavu a nevšední zážitky. To vše a mnohem více naleznete v kouzelném přímořském resortu Side! Chcete- li se informovat o zájezdech do Side od různých CK, aktuálních slevách či termínech zájezdů, pak využijte online srovnávač zájezdů www.newtravel.cz, v němž naleznete širokou nabídku zájezdů od desítek renomovaných cestovních kanceláří.

Město Side

Po příjezdu do letoviska Side vás jistě na první pohled zaujme nejen krásné pobřeží se zlatými plážemi, ale také samotné město, které v sobě ukrývá své historické jádro s velmi barvitou historií. Vydáte- li se na prohlídku města, pak uvidíte, že se v podstatě skládá ze dvou částí. Tou první je moderní část s hotely a zábavními centry pro turisty, zatímco druhá část města nabízí archeologická naleziště, ruiny historických staveb i zachovalé památky z dob římské, egyptské či turecké nadvlády.

A právě tato historická část města s antickými památkami je důvodem, proč je letovisko Side tak oblíbené. Celé letovisko se rozkládá na poměrně úzkém poloostrově a jeho dominantou je rozsáhlý amfiteátr z římských dob, který pochází z 2. století n.l. Za dalšími zajímavými památkami se můžete vydat například mimo tento poloostrov a naleznete zde četné ruiny kdysi monumentálních chrámů.

Léto na plážích Side

Díky velkému množství historických památek, čistým plážím a výborným službám je Side místem jako stvořeným pro dovolenou v Turecku! Nejenže si zde můžete užívat zajímavé výlety, ale také se zde můžete těšit na ideální podmínky pro celou řadu vodních sportů. Velmi oblíbené je zde zejména surfování, potápění či plachtění. Toužíte- li však po větším adrenalinu, pak můžete vyzkoušet kurzy horolezectví, jeep safari nebo jízdu na raftech v kaňonu Koprulu. Dovolená v Side, to je dovolená plná nevšedních zážitků!Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.